יום רביעי, 20 בפברואר 2013

סיפור על הום סטיילינג ותמונה צהובה אחת...

אחד העקרונות החשובים ביותר בהום סטיילינג הוא חלוקה נכונה של נקודות צבע במרחב או כמו שאני קוראת לזה - משולשי צבע במרחב המגורים. בכל תמונת הום סטיילינג שאתן רואות  על דפי מגזינים, באינטרנט בפייסבוק וכו' ניתן לראות את חלוקת הצבעים שאני מדברת עליהם, לדוגמא  - כריות בתכלת על הספה, תמונת אוירה עם נגיעות של צבע תכלת, וכד פרחים בצבע תכלת על השולחן. שלושת הפריטים האלה יוצרים משולש צבע שיוצר הרמוניה ואיזון במרחב. את כל הסיפור הארוך הזה כתבתי כהקדמה ליישום שעשיתי לעקרון הזה במרחב המגורים שלי.
הכל התחיל עם תמונה ענקית בגודל של 1.20X1.20 מטר שצייר בני המוכשר אופיר.התמונה היא אחת מתוך שתי תמונות שהכין אופיר כעבודת גמר במגמת האומנות בתיכון שבו למד.כשהגיעה התמונה בגודל הזה ובצבע הזה הביתה היא הייתה  כל כך דומיננטית ועוצמתית שלא יכולתי להשאיר אותה לבד... הייתי חייבת לעשות שינויים במרחב המגורים ולהכניס צבע שלא השתמשתי בו עד אז - הצבע הצהוב. מאחר ועוד לא הייתי כל כך מחוברת לצבע הזה הדבר הראשון שהכנסתי הוא לימונים צהובים - פיזרתי אותם בכמה מוקדים בין פינת האוכל לסלון והם נתנו לי את האיזון המבוקש.
לאחרונה הוספתי עוד כמה שינויים  קטנים שנתנו את  הטאצ' הסופי לאיזון ולהרמוניה במרחב שלי.לפינת האוכל הוספתי, מלבד נגיעות של צהוב,  נגיעות של כחול לבן שהיה אהוב עלי מאז ומעולם ועכשיו גם חזר לאופנה בגדול.


בצד השני, בסלון,  הכנסתי נקודות צהובות נוספות. על השולחן בסלון הנחתי מפה רקומה שגם בה נגיעות קטנות של צהוב וכד קרמיקה צהוב ומקסים שקניתי ב"שונרא".


על הכורסא הנחתי כירבולית צהובהוגם על הקונסולה בכניסה לבית הוספתי כמה לימונים צהובים להשלמת האיזון.
מאחלת לכולכן שבוע מקסים, אביבי וצבעוני! 
באהבה
טלילה

8 תגובות:

חגית אמר/ה...

מקסים! התמונות של הבן שלך יפהפיות! אלה ציורים באקריליק?? או שזה דיגיטלי? הן יפהפהיות, ואני מאוד אוהבת את הצבעוניות וגם את הנושא המעניין, והשילוב של נגיעות הצבע שמתכתבות איתן בבית נהדר!

טלילה בנדק איבגי אמר/ה...

תודה חגית יקרה, הציורים צויירו בצבע שמן והם אינטרפרטציה על תמונות של מיכאל אנג'לו - הנגיעה מהקפלה סיסטינה והפייטה, מאחר שהוא עוסק גם בעיצוב אופנה הוא לקח את הציורים לכיוון הזה. ושוב תודה על כל המילים החמות!

karindi אמר/ה...

אני מאוד אוהבת צהוב! ומאוד נהניתי לקרוא על העקרון ולראות כמה יפה את מיישמת אותו בפועל. בהחלט החכמתי. ואיזה כיף זה שהכשרון עובר בגנים!

טלילה בנדק איבגי אמר/ה...

תודה קרין יקרה!

חתולי8 אמר/ה...

איזה בן מוכשר יש לך! שני ציורים מדהימים!
יופי של הסבר. יופי של בית!!
שילוב של צבעים שאני מאד אוהבת. מקסים!

טלילה בנדק איבגי אמר/ה...

תודה ליאור יקרה!

ורד והדס אמר/ה...

איזה יופי פה. ממש לנשום השראה. שיהיה חג שמח עם עוד המון רעיונות וצילומים יפים (-:

פיק פוק עינבל אמר/ה...

ואוו - איזה ציור מדהים הבן שלך צייר
גם אני לא מחוברת לצבע הצהוב

אבל זה כל כך יפה ושילבת אלמנטים בבית בצהוב - כל כך מושלם